O spidermanovi


Začátek

Petr chce pomoct tetě May a najde si práci jako fotograf v Daily Bugle. Petr vytvoří kostým a říká si jako Spiderman. Zachrání hodně lidí, ale někteří ho nechápou a považujou ho za hrozbu. Vydavatel Daily Bugle J. Jonah Jameson ho nenávidí i přesto, že mu zachránil syna. Brzy se utká se zločinci jako Chameleon, doc Octopus, Green Goblin, Electro, Dr. Doom, Sandman a jeho kamarád i nepřítel Lizard. Kromě nepřátel se Spiderman seznámí i s ostatními hrdiny jako Fantastic Four, Captain America, Avengers, X-Men, Daredevil. Jeho první láskou je asistentka v Daily Bugle, Betty Brant. Během rande s ní se situace nečekaně zvrtne. Objeví se dr. Octopus a Petr se musel změnit na Spidermana a zastavit ho. Během střetu ale umře Bettyho bratr. Betty z toho viní Spidermana. Během boje s Green Goblinem se musel vrátit domů, teta May měla srdeční záchvat. Po obvinění novinářů, že je zbabělec, se Spiderman vrátí a porazí ho. Šest protivníků, kterých Spiderman porazil, se shromáždí jako Sinister Six a společně ho plánují zničit. I spolu a ve výhodě nedokázali Spidermana porazit.

Petr už je nějakou chvilku Spidermanem a už se mu v tomto oboru i daří. Jeho lásku Betty ale ztratí - reportér Ned Leeds je tím šťastlivcem. Nenávist vůči Spidermanovi v J. J. Jonah pořád stoupá a osobně financuje program, který má vytvořit supervoják, aby dokázal zabít Spidermana - Scorpion. Scorpion se pak obrátí proti Jonahovi, neboť s novou silou se změnil v monstrum. Jonah se nevzdá a spolupracuje s vynálezcem Spencerem Smithem. Smith díky své obrovské znalosti v technologii vytvoří robotické pavouky. Petr se díky tetě May seznámí s Mary Jane Watsonovou.


Život je těžký

Petr úspěšně odmaturuje a jde na vysokou školu se svým "kamarádem" Flashem Thompsonem. Ve škole se seznámí s Gwen Stacy a bohatým Harry Osbornem. Teta May onemocní a transfúze krve je její jedinou možností. Jeho krev má ale opačné účinky. Lék ukradne starý protivník doktor Octopus. Spiderman si probojuje cestu do nemocnice a tam doručí lék tetě May. Green Goblin přišel na způsob, jak blokovat jeho pavoučí smysl. Goblin odhalí pravou identitu Spidermana a sám se odhalí, že je Harryho otcem Norman Osborn, a následuje velká bitva, kde Spiderman Goblina porazí a způsobí mu amnézii. Ztratí veškeré vzpomínky na Green Goblina a na Petra jako Spidermana. Skupina Avenger pozve Spidermana, aby se k nimi přidal. Po boji s Hulkem ale odmítne. Petr začne randit s Mary Jane a zjistí, že je úžasná. Pak se střetne s Lizardem a Shockrem. Harry mu poskytne ubytování zdarma a cítí, že konečně se mu začíná skutečně dařit. Po událostech jako je špatné zdraví tety May, nenávist novinářů, klesající prospěchy ve škole a osamělý život, Petr se rozhodne, že nebude už Spidermanem. Petrův život po skončení Spidermana se zlepšil. Petr uvidí starého hlídače, velmí podobný strejdovi Benovi, v nebezpečí a zachrání ho. Pak si uvědomí, že nemůže skončit jako Spiderman, mnozí na něho spoléhají. Spiderman bojoval s Kingpinem, novým Vulturem, doktorem Octopusem, který se strávit život po boku tety May, novým Spider Slayerem a vydá s Human Torch do Hollywoodu, kde potkají Mysteria a Wizarda.


Dívka, goblin a zlomené srdce

I přesto, že Petr randil s Mary jane, zamiluje se do blondýnky Gwen Stacy. Jejím otcem je policejní kapitán George Stacy, který tajně sleduje Spidermana. Kingpin ovládne George a přinutí ho ukrást policejní záznamy. Petr ho přitom vyfotí, za což ho Gwen nenávidí. Kingpin unese George a Gwen. Spiderman je zachrání, ale Kingpin unikne. Kingpin se pak soustředí na desku času, která má obdařit nekonečné mládí. Spiderman ji získá zpátky a nechá ji u kapitána Stacyho. Brzy se objeví Shocker a ukradne ji. Lidská hora Marko přinutí doktora Curta Connorse, aby vytvořil nápoj mládí pro mafiána Silvermana. Ten po napití začal mládnout. Proces se nezastavil a nakonec Silvermane zmizel. Petr neustále mizí a láska mezi ním a Gwen začíná slábnout. Během boje s doktorem Octopusem spadne komín na přihlížející a kapitán George Stacy zakročí. Zachrání ho, ale sám utrpěl vážné zranění. Před smrtí řekl: "Petře, postarej se o Gwen". Gwen viní za smrt svého otce Spidermana. Petr nedokáže Gwen vysvětlit celou situaci a vyhýbá se Gwen. Harry má problémy s drogami a Petr všechno z toho viní sebe. Snaží se odstranit svoje schopnosti, ale promění se v pavoučí monstrum. Norman Osborn je zpátky jako Green Goblin a pamatuje si všechno. Unese Gwen a shodí ji z mostu. Spiderman ji nedokázal zachránit. Green Goblin byl zabit vlastním kluzákem. Harry stejně jako Gwen viní Petra a vydá se na stejnou cestu jako otec. Stává se novým Green Goblinem.


Klonová sága

Profesor Miles Warren (Jackal) tajně miloval Gwen Stacy a s její ztrátou se nedokázal vypořádat. Jackal vytvoří klon Spidermana a pošle ho proti Petrovi, aby pomstil smrt Gwen. V boji klon i Jackal zemřou a Petrův život se vrátí k normálu. Vztah Petr s Mary Jane ubíhá jiným směrem než pouhé přátelství. Petr požádá Mary Jane o ruku. Ta ho ale odmítne kvůli strachu z problémů své rodiny. Mary Jane se odstěhuje do Floridy a věnuje se modelingu.


Hledání lásky

Po studiu se Petr pravidelně schází s partou přátel ze školy. Liz Allan chodí s Harrym Osbornem, Flash Thompson po fotbalu a armádě je s dívkou Sha Shan, Betty Brant si vzala Neda Leedse a dokonce i teta May měla zvláštní vztah k Nathanovi Lubenskimu. Po rozchodu s Mary Jane Petr randil s Cissy Ironwood, Deborah Witman, Dawn Starr a Amy Powell, která chtěla, aby její snoubenec Lance Bannon žárlil.


Partner v akci

Felicia Hardy je hezká a bohatá dívenka, která má slabost pro Spidermana. Večer je Black Cat a spolu se Spidermanem bojují proti zločinu. Oba se navzájem odhalí svoji pravou identitu a zamilují se do sebe. Spiderman nechce, aby Black Cat dále bojovala, protože nechce, aby se ji něco stalo. Felicia má radši Spidermana než obyčejného Petra Parkera. S pomocí Black Cat bojuje Spiderman proti Octopusovi a Owl, kde Black Cat málem zemře.


Zrzka se vrací

Když se Mary Jane vrátí, uvidí Petra a Black Cat spolu. Felicie chce být se Spidermanem v akci a snaží se získat vlastní schopnosti. S pomocí Kingpina získá Black Cat schopnost "neštěstí", které všem, kteří se jí snaží ublížit, přihodí neštěstí. Mary Jane nechce pokračovat ve lžích a řekne Petrovi, že zná jeho tajemství. Po odhalení si Petr oddychl a jejich vztah se zlepšuje.


Přítel z kosmu

Petr získá v tajné válce černý kostým, který reaguje na jeho myšlenky a zdokonaluje jeho schopnosti. Mistr Fantastic zanalyzuje kostým a zjistí, že je ve skutečnosti živým organismem. Je to symbiont, který ovlivňuje jeho hostitele. Spiderman se utká s novým protivníkem, Hob Goblinem, který používá zbraně Green Goblina. Petr odstraní symbionta díky zvuku z kostelního zvonu. Symbiont si najde jiného hostitele a tím je Eddie Brock. Oba nenávidí Spidermana a spojí se v Venom.


Svatba

Ned Leeds byl zabit Hobgoblinem. Petr znovu požádá Mary Jane o ruku. Tentokrát souhlasila a nastala svatba. Venom a Kraken vyhrožují Mary Jane, protože znají Petrovo tajemství. Mary Jane miluje Petra a respektuje jeho odpovědnost, ale není připravena na pocity strachu, které musí čelit, když je Petr v boji. Spiderman dočasně získá schopnosti kapitána Universe, které mu umožňuje létat, házet kosmická děla, je silnější a je nezničitelný. S novými schopnostmi čelí Gravitonovi, Magnetovi, Titania a Dragon manovi. Chameleon nechá Spidermanovy schopnosti zmizet a díky Black Cat se pak obnovily. Spolu s Ghost Riderem, Hulkem a Wolverinem se vydají zachránit Skrully vězněné Fantastic Four.

Petrovi rodiče se vrátili a na nic si nepamatují. Petr je šťastný a na nic si nestěžuje. Teta May ale nemůže tuto skutečnost přijmout. Nakonec se ukáže, že Mary a Richar Parkerovi jsou Chameleonovi roboti. Za plánem stojí Harry Osborn, Green Goblin.


Jsem pavouk

Teta May má znovu záchvat srdce a následně umře. Temnota se v Petrovi srdci začíná plnit. Rozčílen po Chameleonovým útoku na svoji rodinu, Spiderman si Scorpiona, aby si na něm vylil zlost. Objeví se psycholog Judas Traveller s tajemnými metodami, jak Spidermana vyléčit. Petr je vyléčen, ale hned na to se musí utkat se svojí noční můrou. Jackal a jeden z klonů žijí. Klon si vzal jméno Ben Reilly a říká si Scarlet Spider. Petr se s Benem dobře rozumí a bere si ho jako bratra. Jackal prozradí, že klonem ve skutečnosti je Petr. Nad novinkou ztratí Petr veškerou smysl života. Ben nechá Petra s Mary Jane žít normální život a nahradí Spidermana. Norman Osborn se vrátí a způsobí Mary Jane potrat. Žena, která umřela nebyla May, ale herečka najatá Normanem Osbornem. Norman zabije Bena. Ukáže se, že na konec byl klonem Ben.


This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online