Spider-Man (2002)


Po několika letech konečně film o Spidermanovi. První díl z plánovaného tria přinesl pro studio přes 800 mil $ a v celosvětovém zebříčku je na 27. místě. Film režiroval Sam Raima a hlavní roli obsadil Tobey Maguire, doposud neznámý herec. Tobey skvěle ztvárnil Petra Parkera a vypadá to, že tenhle film je pro něj udělaný. Hlavním záporákem filmu je Green Goblin, kterého hraje Willem Dafoe. Až na oblek Green Goblina je to slušný. Scéna, kde Spiderman líba Mary Jane v obrácené poloze by se dalo říci, že je jedním z nejromantičtějších scén. Nikdo neví, jestli to bylo podle scénaře nebo čistě vášeň a improvizace.

Film začíná honičkou za autobusem, kde chtěli představit Petrovu osobnost. Představení bylo lepší než v komiksu. Raimi navíc přidal pár komických scén, které diváky také upoutalo. Petra kousne radiově ozářený pavouk a dá mu schopnosti lézt po zdech, rychlost, sílu a pavoučí smysl. Na rozdíl od komiksového Spidermana, filmový Spiderman nepoužíval žádný přístroj na pavučiny, ale vlastní organické zabudované v rukách. Kvůli vlastní sobeckosti přijde o strejdu Bena. Po tragické události se rozhodne, že bude lidem pomáhat.

Otec jeho spolužáka Harryho byl otráven plynem, který mu kromě nadlidské síly dal také šílenství. Zrodil se Green Goblin, který se nejprve snaží přesvědčit Spidermana, aby s ním páchal zlo. Ten ho odmítne a začíná boj dvou lidí se schopností. Green Goblin má ale trumf v rukávu. Zná pravou totožnost Spidermana. Ve finálním souboji se musí rozhodnout, jestli zachrání nevinné děti nebo jeho milovanou Mary Jane.This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online