Spider-Man 3 (2007)


Poslední díl z trilogie je daleko temnější než první dva. Proč by také ne, když Spidermanovým protivníkem je rovnou Venom, nejoblíbenější záporák komiksu. Režisér Sam Raimi tentokrát dal laťku příliš vysoko a nezvládl to. Sice není příliš velký rozdíl v tržeb v porovnáním s předchozími díly, film byl ale hodně kritizován. Kde byla ale chyba? Nevím, jestli to zkazil Tobey Maguire coby Peter Parker nebo špatný scénař. Raimi chtěl pravděpodobně dostat do filmu co nejvíce a nakonec se mu to vymstilo. Nedodělané scény a zbytečné dialogy. Jediným plusem filmu bylo, že přinesl film studiu vysoké tržby i přes špatnou kvalitu.

Na začátku filmu se Petrovi zas tolik nedaří, ale za to má Mary Jane po svém boku. Z nebe spadne kámen, který přinesl s sebou z kosmu cizí organismus, který se dostane Petrovi do těla a mysli. Petr "zmužní" a dostává všechno, co chce. Takový život dlouho ale nepotrvá. Petr ztratí Mary Jane a svého přítele Harryho. Navíc se dozví, že vrah svého strýčka nebyl tehdy sám, měl komplice. S padouchy se už nemazlí. Temná síla ho začíná ovládat stále víc. Když to ale zjistí, nejde jeho nový černý oblek už sundat. Přilnul se k němu. Petr nad svými skutky lituje a v kostele prosí o odpuštění. Kostelní zvon vydává zvuky, které symbiont nesnese a "steče" z něho.

Když měl Petr na sobě symbionta, zabral všechno svému sokovi Eddiemu. Ten shodou okolností také byl v kostele a získá symbionta. Eddieho nenávist vůči Petrovi, stejně tak jako nenávist symbionta vůči Spidermanovi se spojily. Stal se z něho Venom. Spiderman je ale pěkně tvrdý oříšek a dva poražení se spojí, aby ho porazili. Sandman a Venom naplánují past a unesou Mary Jane. Petr rychle spěchá za její záchranou. Jeden těžko přemůže dva a Spiderman se ocitá v nebezpečí. V nouzi pozná Petr svého opravdového přítele, objeví se Harry. Harry v boji umře a je na Petrovi, aby teďka čelil zlu, které stvořil.This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online