Mary Jane Watson


  • Jméno: Mary Jane Watson
  • Výška: 173 cm
  • Váha:  54 kg
  • Barva očí: zelená
  • Barva vlasů: zrzavá
  • Schopnosti: žádné
  • Narozena v: Montoursville, PA
  • Národnost: USA
  • První výskyt: Amazing Spider-Man #42 (1966)
Jeji rodiče se vzali hned po studiu. Otec je váženým profesorem a spisovatelem. Byli ale příliš mladí a pečovat o děti nebyla zrovna vhodná doba. Otec Philip se nemohl soustředit na práci a odešel. Mary Jane, starší sestra Gayle a matka se odstěhovaly k jejímu strýci. Gayle se věnovala baletu a Mary Jane, která chtěla ukrýt svůj smutek před ostatními, byla školní maskotem. Jediným příbuzným, se kterým se ráda vídala byla sestra jejího otce - teta Anna. Na návštěvě zde poprvé potkala Petra Parkera.

Gayle se ve škole zamiluje do fotbalisty Timmyho. Jejich láska trvá do doby, než otěhotněla. Timmy očekává od života více a mít děti už v devatenácti není jeho záměrem. Po matčině smrti chtěla Gayle, aby Mary Jane zůstala s ní. Mary Jane ale nechtěla, aby se život její matky stejně tak jako Gayle ji ovlivňoval. Začne se věnovat herectví a choděním na párty.

V den, kdy strýčka Bena postřelili, teta Anna vzala May Parkerovou, která je v šoku, do svého domu. Petr se vrátí domů šokovaný a spěchá do svého pokoje. Z okna uviděla Mary Jane Spidermana, jak vylézá z okna hledat vraha svého strýčka. Toto tajemství dlouho skrývá před Petrem. Po smrti Gwen a Normana Osborna, Petr odlétá do Evropy. Před odletem políbí Mary Jane. Jejich vztah se prohlubuje až do doby, než Petr požádá Mary Jane o ruku. Mary Jane odmítne a pojede do New Yorku za kariérou. Po návratu řekne Petrovi o tom, že zná jeho tajemství. Bez tajemství byli šťastni. Petr pak znovu požádá Marry Jane o ruku, ta ho tentorkát neodmítne. Po svatbě a pár událostech se super padouchy v domě, Mary Jane otěhotní. Petrův klon Ben se objeví a Marry Jane zděšena zprávou, že klonem je Petr. Norman Osborn zabije Bena a také vyjde pravda o Petrovi, že je skutečně originálem. V boji Mary Jane přijde o svoje nenarozené dítě.

Letadlo s M.J. vybuchne a Petr tomu nechce uvěřit. M.J. byla uvězněna Stalkerem, který začíná nahradit Petra. Petr přijde a zachrání M.J. M.J. bydlí v Los Angeles, kde pracuje. Po několika nedorozumění, odlétá M.J. za Petrem do New Yorku. Neví, že Petr právě létá za ní. Oba přijeli a nenašli koho chtěli. Na cestě zpátky bouřka zastavila všechny odlety a potkali se na letišti.

Petr se přihlásí k Avengers a M.J. s Petrem bydlí ve Starkově věži. Objeví se Morlun, který Petra zabije. Následně uvidí Petrovo znovuzrození. Během civilní války se musela Marry Jane schovat. Petr zachránila Marry Jane před střelcem, ale kulka zasáhla tetu May. Objeví se Mephisto a nabídne oběma, že dá vše do pořádku pokud souhlasí, jako by se nikdy nevzali. M.J souhlasí, protože věří, že jejich láska je silnější než osud.


This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online