Harry Osborn / Green Goblin


  • Jméno: Harold Harry Osborn
  • Narozen v: New York
  • Národnost: USA
  • Schopnosti: nadlidská síla, rychlost
  • První výskyt: Amazing Spider-Man #31 (1965)

Harry byl Petrovým prvním skutečným přítelem. Narozdíl od Petra, nikdy neměl "domov". Harry přišel o svoji matku Emily pár měsíců po jeho narození. Jeho otec Norman Osborn se mu nikdy nevěnoval a staral se pouze o rodinný business - společnost Oscorp. Harry chodil na Empire State University (ESU), kde se seznámil s Petrem a začali být hned přáteli. Harry chodil s Mary Jane, ale ta měla zvláštní vztah k Petrovi Parkrovi. Nakonec se s ním Mary Jane rozešla a podle Harryho je důvodem právě Petr. Pak přišel další tlak z otcovy strany, který očekává geniálního syna jako je Petr, Harry se s tím nedokázal smířit a začal brát drogy. Nakonec skončil v nemocnici. Spiderman přinutil jeho otce Normana - Green Goblina se dívat na jeho jediného syna trpět na nemocničním lůžku. Pohled na chudáka Harryho pomohl Normanovi potlačit Green Goblina.

Harry sledoval celý souboj Green Goblina se Spidermanem, kde také Green Goblin zemřel. Před příjezdem policie, Harry sundal svému otci kostým Goblina. Později odhalí Harry Petrovu pravou totožnost a stává se novým Goblinem. Souboj netrval dlouho a Harry skončí na psychiatrii. Doktor Hamilton vyléčí jeho psychické problémy a přinutí ho zapomenout na Green Goblina a na všechny věci s ním spojené včetně Spidermana a Petra. Harry se vrátí domů a zde se seznámí s Liz Allan, do které se zamiluje a později vezme. Pod hypnózou prozradí Hamiltonovi tajemství Goblina. Hamilton neodolal a stal se Goblinem. V boji se Spidermanem zemře.

Hodně lidí touží po tajemství Goblina a Harry se proto stal terčem. Nechtěně se tak stává Goblinem a pomalu ztrácí rozum. Několikrát bojoval proti Petrovi, ale nikdy nevyhrál. Harry měl s Liz syna Normana. Touha porazit Spidermana rostla na tolik, že Harry vytvořil sérum, který ho má dělat mnohem silnější než původní Goblin. Nastává další boj se Spidermanem, kde Harry zemře při záchraně Mary Jane a svého syna.

Po události s Mephistem, Harry oživne a na nic si nevzpomíná. Rozvedl se s Liz a teďka randí s Llly Hollister.


This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online