Flash Thompson


  • Jméno: Eugene Thompson
  • Narozen v: Forest Hills, Queens, New York
  • Výška: 182 cm
  • Váha: 84 kg
  • Národnost: USA
  • Schopnosti: žádné
  • První výskyt: Amazing Fantasy #15 (1962)
Pohledný a sportovně založený hoch Eugene Thompson, přezdívaný také Flash Thompson, měl před sebou budoucnost, které by se každému jenom zdálo. Jeho otec, všem známý a uznávný policista, Harrison Thompson měl problémy s alkoholem. Doma často Eugena bil. Chlapec si pak ve škole vylil zlost na ostatních studentech, většinou slabší a méně populární. Jeho terčem byl také Petr Parker, který se pak změnil ve Spidermana. Ironií je, že čím více Flash uctil Spidermana, tím více o to Petra neměl rád.

Na střední byl Eugene známým fotbalistou. Byl velmi rychlý a proto také dostal přezdívku Flash. Thompson se Petrovi často vysmíval a dělal si z něho legraci. Jednou se s Petrem utkal i v boxu, kde Petr Eugena knockoutoval. Flash si myslí, že to byla jenom náhoda a dále mu dělal trable. Petr se obával, že prozradí svou identitu a proto to všechno musel snášet. Liz Allan ohromena Petrovým dospělým chováním přestala chodit s Flashem. Flash kvůli tomu Petra ještě více nenáviděl.

Krátce po tom, co se poprvé objevil Spiderman, Flash prohlásil, že je největším fandou Spidermana. Flash si vzal na sebe kostým Spidermana, aby dal Petrovi lekci. Netušil však, že dr. Doom je poblíž a chytil ho. Pravý pak Spiderman přišel a zachránil ho. Flash zastával Spidermana, když celé město ho nazvalo zbabělcem. Nebál se jít i proti J. Jonah Jamesonovi.

Po škole získali Petr s Flashem stipendium na Empire State Univerzitu. Za vědu a atletiku. Zde se oba pomalu stali přáteli. I přesto, Flash občas Petra škádlil. Jejich společnými přáteli byli Harry Osborn, Mary Jane Watson a Gwen Stacy. Flash předčasně ukončil školu a přihlásil se do armády.

Flashovou první vážnou známostí byla dívka Sha Shan. Tajně se scházel s Betty Brantovou, která měla nepodařený sňatek s Nedem Leedsem. Když na to Sha Shan přišla, po bouřlivé hádce se rozešli. I vztah s Betty Brantovou moc dlouho nevydržel. Flash začal pít a pomalu byl čím dál podobnější svému otci. Po autonehodě byl zatčen, přišel o práci jako učitel tělocviku. Vinu házel na svou rodinu a hlavně na svého otce. Když se pohádal se svým otcem, skoro došlo ke rvačce. Tehdy si Flash uvědomil, jak moc podobný je svému otci. Snažil se to všechno napravit, ale neúspěšně.

Norman Osborn poskytl Flashovi pěknou pozici v Oscorpu. Hlavním cílem bylo, aby obrátil Flashe proti Spidermanovi. Ten zůstal věrný svému idolu. Později Normal zaútočil na Petra, Flash pomohl Petrovi a sám se přitom naboural. Měl zlomené nohy, amnézii a nemohl mluvit. Liz Allan (nyní vdova po Harry Osbornovi) koupila Flashovi byt a zajistila mu plnou lékařskou péči. Flashe pravidelně navštěvují jeho staří přátelé. Na Petra má avšak špatné vzpomínky. Vzpomíná si totiž pouze na dobu na střední škole.


This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online