Quentin Beck / Mysterio


  • Jméno: Quentin Beck
  • Výška: 155 cm
  • Váha:  79 kg
  • Narozen v: New York
  • Schopnosti: vizuální efekty a psychologické
  • Národnost: USA
  • První výskyt: Amazing Spider-Man #13(1964)

Quentin Beck má přezdívku Mysterio od doby, kdy dostal první kameru od svého strýčka. Matka je mrtvá a otec se mu často vysmíval. I přesto vyrostl v úspěšného designera speciálních efektů v Hollywoodu. Chtěl ale mnohem víc a spojil se s Tinkerem, ukradli tajné armádní dokumenty. Později článek v Daily Bugle poskytl Beckovi nápad na zlepšení své popularity. Vydával se za Spider-Mana a spáchal trestné činy, což ještě více naštvalo J. Jamesona. Dokázal napodobovat veškeré Spideyho schopnosti, až na pavoučí smysl, které i s nejpokročilejšími technickými vyženostmi nezvládl. Když se Spíďa potkal s Mysteriem na mostě, jejich boj skončil ve vítězství Mysteria. Mysterio tak dokázal nemožné, přes noc se stal hrdinou. Spidey přesvědčil město o své nevinně a zbylo mu jediné – porazit Mysteria. Mysterio byl ve výhodě, měl svoje speciální efekty, které vypadaly jako skutečné, ale nepočítal se Spidermanovým šestým smyslem. Veškeré jeho schopnosti se nemohly srovnat s pavoučím smyslem.

Po porážce se spojil se Doc Octopusem, když poprvé shromáždil Sinister Six. Skupina ale neměla štěstí a i s šesti zločinci nedokázala Spidermana porazit. Beck se pak vydával za psychiatra Ludwiga Rineharta. Přinutil Spideyho si myslet, že je šílený a jediným lékem je odhalit jeho tajnou identitu. V tu chvíli do pokoje vtrhli Flash Thompson a Jonah Jameson, kteří si mysleli, že Rinehart byl podvodník. Překazili tím jeho plán.

Jeho pomsta pokračuje, zinscenoval smrt Jamesona a hodil na Spideyho. Spidey po frustraci zjistil, že tělo je falešné a vydal se zachránit Jamesona, který byl ve virtuálním pekle. Spolu s Wizardem nastražili past na Spideyho a Human Torche, ale beze úspěchu. Dokonce přinutil Spidermana si myslet, že byl zmenšený. Ve vězení Beck naučil Danielu Berkhartovi veškeré jeho znalosti a stává se tak novým Mysteriem. Sám si pak zinscenoval vlastní smrt. Berkhart byl propuštěn a vydá se za Spider-Manem. Ten byl ale rychle poražen.

Beck se zase připojil k Sinister Six, ale pak zase odešel. Zjistil, že Dr. Octopus je užívá pro vlastní účely. Později se ostatní pět sešli a vydali se hledat Octavia. Ten byl ale připravený a rychle na ně zaútočil. Pak jim nabídl místo v jeho perfektním plánu zmocnit se satelitní stanice Hydry. Ostatní souhlasili, ale Beck má vlastní plán – až tohle všechno skončí, zůstane jenom on. Přinutil hrdiny, aby bojovali proti sobě, ale jeden z nich Deathlok jeho iluze prokoukl.

Po střetech se Scarlet Spiderem zjistil, že umírá kvůli chemikálií z jeho efektů. Poslední věc, kterou chtěl ještě udělat, je složit nějakého hrdinu. Na Spideyho si už netroufl. Koupil si od Kingpina informace na Daredevilla a zaměřil se na něho. Beck spáchal sebevraždu, ale dostal druhou šanci od Pitiful One, později Dead Girl a Dr. Strange ho poslali zpátky mezi živými. Byl spatřen, když se objevil nový Mysterio (Francis Klum). Beck se zamiloval do školní doktorky Miss Arrow. Ta nevěřila, že je pravým Mysteriem. Sundal si helmu a ukázal ji půlku tváře, druhá mu prostě chybí. Prozradil ji, že někomu slouží a ten někdo má pro něho a Spidermana jsté plány. Všichni jsou pěšáky ve hře, která je kosmického rozměru. Předtím než odešel, řekl Miss Arrow, aby přesvědčila Petra, aby ve škole zůstal.


This site is a fan site, we have no connections with Marvel Characters. All copyrights on images presented here remain property of their respective owners. | Kontakt
Dragon Ball online | Nej vtipy | Hry online